Перейти на новий сайт

Аналіз на С-реактивний білок (СРБ)

 

Високочутливий С-реактивний білок (СРБ)   являє собою неглікозильовані білок, який виробляється в печінці і стимулює імунну відповідь на патологічні стани різної етіології. У нормі С-реактивний білок повністю відсутня в сироватці крові, але за будь-яких змінах цей показник зростає. Показник СРБ буває підвищений при наявності запальних процесів, новоутворень, бактеріальних або вірусних уражень неуточненими генезу. При вірусних інфекціях у дітей, таких як кір, краснуха, вітряна віспа йди грип З реактивний білок в крові підвищується під час лихоманки і приходить в норму в міру одужання дитини.

У новонароджених дітей, в силу вікових фізіологічних особливостей роботи печінки, С-реактивний білок підвищений може не бути навіть при складних септичних ураженнях. З цієї причини, антибактеріальну терапію у пацієнтів цієї вікової групи призначають вже при показниках більше 12 мг \ л.

Нормальні показники С-реактивного білка можуть бути підвищені при вагітності, але якщо цей показник не перевищує 3 мг \ л, то це вважають варіантом фізіологічної норми. Якщо С-реактивний білок при вагітності вище цього показника, то необхідна подальша діагностика для встановлення етіологічної причини.

Тривале підвищення показників СРБ може свідчити про атеросклероз судин, запаленні стінок судин і може бути асоційоване з ризиком розвитку серцево-судинних патологій або їх ускладнень, особливо у пацієнтів старше 45 років.

Вартість аналізу на високо С-реактивний білок (СРБ) - від 240.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

Специфічна підготовка до проведення аналізу на визначення рівня СРБ в крові не потрібно. Кров для дослідження беруть вранці натщесерце, після 8-12 годинної перерви в прийомі їжі. Для додаткових досліджень на СРБ з метою діагностики судинних патологій кров беркут тільки при відсутності супутніх запальних, інфекційних або інших захворювань.

  • під час комплексного обстеження людей старших вікових груп;
  • при обстеженні хворих з гіпертонічною хворобою, ішемічною хворобою серця;
  • після коронарного шунтування;
  • в період профілактики і лікування серцево-судинних ускладнень;
  • після ангіопластики у хворих з гострим коронарним синдромом або зі стенокардією напруги;
  • для контролю ефективності лікування інфекції антибактеріальними препаратами;
  • для контролю лікування хронічних захворювань;
  • в разі новоутворень.
 
Підвищення рівня СРБ:
 
  1. ревматичні захворювання;
  2. хвороби шлунково-кишкового тракту;
  3. реакція відторгнення трансплантата;
  4. злоякісні пухлини;
  5. вторинний амілоїдоз;
  6. інфаркт міокарда (з'являється на 2-й день захворювання, до кінця 2-го - початку 3-го тижня зникає із сироватки, при стенокардії СРБ в сироватці відсутня);
  7. сепсис новонароджених;
  8. менінгіт;
  9. туберкульоз;
  10. післяопераційні ускладнення;
  11. нейтропенія;
  12. прийом естрогенів, оральних контрацептивів.