Безпліддя
Хочу стати мамою!
Бути батьками - це найпрекрасніший досвід, який ми можемо отримати. Народити здорову дитину, мати улюбленого сина або дочку, насолоджуватись першими словами і кроками, плакати через перші успіхи, разом пізнавати світ - усе це реальність!
Дозвольте собі стати щасливими батьками.
Жіноче та чоловіче безпліддя — це одна з основних причин стабільного зниження народжуваності в Україні. Кожного року у нашій країні фіксують більше 50 тис випадків безпліддя і лише 45% цих пар звертаються у спеціалізовані клініки, щоб завагітніти.
Важливо! Лікуванням безпліддя повинен займатися репродуктолог, а не гінеколог. Саме цей спеціаліст має найбільш експертні знання у цій сфері. У Medicover Fertility* працюють лікарі, які стажуються в топових світових клініках, а потім “привезені” знання застосовують під час лікування українських пацієнтів.
Чому вік такий важливий для жінки?
- З віком зменшується кількість яйцеклітин і зменшується овуляторний резерв яєчників.
- Щомісяця через природну програмовану загибель втрачаєьтся близько 100 яйцеклітин, стала кількість яких була закладена ще до народження кожної жінки.
- Вік впливає на кількість генетичних аномалій всередині яйцеклітини
- У жінки до 35 років 60-70% яйцеклітин є генетично здоровими
- У жінки від 35 до 39 років 50% яйцеклітин є генетично здоровими, а 50% можуть містити генетичні аномалії
5 основних причин безпліддя:
- Відсутність овуляції
- Патологія матки
- Непрохідність маткових труб
- Вікове безпліддя
- Чоловічі фактори непліддя (зниження параметрів кількості, рухливості чи морфології сперматозоїдів)
Процес діагностики жіночого і чоловічого непліддя потребує ретельного обстеження репродуктивних органів, здачі аналізів, консультацій і розробки індивідуальної схеми лікування для пари.
Чоловіче безпліддя у 40% випадків стає причиною непліддя подружньої пари.
Методи лікування в Medicover Fertility:
Для лікування жіночого безпліддя застосовують два види підходів: консервативний та хірургічний (лапароскопія, гістероскопія). Якщо жоден з них не спрацьовує, звертаються до ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій):
- внутрішньоматкова інсемінація (в матку вводять підготовлену сперму чоловіка або донора)
- програма запліднення In Vitro (запліднення відбувається в лабораторії, після чого ембріон переносять до порожнини матки для повноцінного розвитку). Програма запліднення In Vitro не призводить до генетичних аномалій у дітей. Дітки народжуються такими ж, як і при зачатті в організмі мами.
- програми донації статевих гамет (яйцеклітин та сперматозоїдів)
Для лікування чоловічого безпліддя також застосовують консервативний та хірургічний підходи.
- консервативний спрямований на усунення причини виникнення безпліддя та стимуляцію сперматогенезу
- хірургічний використовують, якщо у пацієнта є захворювання, які є причиною безпліддяі не піддаються консервативному лікуванню (варикоцеле, сперматоцеле, крипторхізм тощо).
У світі близько 8 млн людей народжено за допомогою допоміжних репродуктивних технологій. Тому не варто боятися досягнень сучасної медицини, особливо тих, що можуть реалізувати вашу найзаповітнішу мрію - народити здорову дитину.
Коли потрібно звернутися до репродуктолога?
- 80% пар вагітніють протягом першого року регулярного статевого життя
- 6% пар вагітніють протягом другого року регулярного статевого життя.
Саме тому Всесвітня організація охорони здоров‘я встановила визначення безпліддя як ненастання вагітності впродовж одного року регулярного статевого життя. Це стосується пар, у яких жінка є молодшою 35 років. А якщо жінка є старшою 35 років, цей термін скорочують до 6 місяців.
Якщо ця статистика про вас, тоді не зволікайте і запишіться на консультацію до репродуктолога. Він допоможе вам розібратися з вашою проблемою і вирішити її найоптимальнішим чином.
* Medicover Fertility - медичний партнер.