Термін виконання: до 3 робочих днів.
• Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.

 

опис:

Правець (тетанус) - гостре інфекційне захворювання, обумовлене впливом на організм екзотоксину правцевий палички (Clostridium tetani), з переважним ураженням нервової системи, що характеризується тонічними і судорожними скороченнями поперечно-смугастих м'язів. Clostridium tetani відноситься до спороутворюючих бактерій, практично повсюдно мешкають в грунті. У зовнішньому середовищі існує у вигляді спор високостійких до зовнішніх умов. У звичайних умовах вхідними воротами інфекції є побутові травми (садно, поранення, особливо колоті рани і т. Д.). У країнах з недостатнім рівнем розвитку медицини і несприятливими санітарно-гігієнічними умовами зберігається високий рівень захворюваності на правець серед новонароджених внаслідок інфікування пуповини після пологів. Інкубаційний період інфекції становить в середньому від 5-и до 12-и діб.

Спори правцевий палички, проникнувши через дефекти шкірних покривів, потрапляють в сприятливі анаеробні умови, при яких проростають у вегетативні форми, здатні продукувати екзотоксин, який переноситься кров'ю і потрапляє в нервову тканину. Правцевий токсин володіє потужним нейротоксическим дією, він зв'язується з нервовими закінченнями, блокує гальмівну дію Інтернейрони на моторні нейрони, підвищує збудливість периферичних мотонейронів, створюючи схильність до спазмів і судом у відповідь на різні подразники. Від глибини і поширеності ураження нервової системи залежить тяжкість і прогноз захворювання.

Захист від захворювання дає активна або пасивна імунізація. Специфічна вакцинація проводиться всім дітям за календарем щеплень (зазвичай в комплексі з вакцинацією проти дифтерії та кашлюку - АКДС). Екстрена профілактика - за показаннями. Вакцина проти правця містить правцевий анатоксин (токсоид) - модифікований правцевий токсин, який викликає утворення захисних антитіл. Відомості по захисному рівню антитоксических антитіл проти правця представлені в розділі «Інтерпретація результатів».

Дослідження антитіл до правцевим анатоксину не використовують з метою діагностики захворювання. Діагноз ставиться за клінічними ознаками.

Спеціальної підготовки не потрібно. Добре було б проводити взяття крові не раніше 4 годин після останнього прийому їжі.

Референсні значення (норма), МО / мл:
(0 - 0.01) - відсутність імунної відповіді;
(0.01 - 0.1) - сумнівний імунну відповідь (негайна ревакцинація);
(0.1 - 0.5) - наявність імунної відповіді (ревакцинація);
(0.6 - 1.0) - наявність імунної відповіді (ревакцинація через 2 роки);
(1.1 - 5.0) - наявність імунної відповіді (ревакцинація через 5-10 років);
більше 5.0 - наявність імунної відповіді (ревакцинація через 10 років).

Основні показання до призначення аналізу: 1.Оценка рівня антитоксичних антитіл після вакцинації проти правця.
Інтерпретація результатів:
<0,01 МО / мл - немає захисту, рекомендована базова імунізація або ревакцинація (в залежності від анамнезу), контроль через 4-8 тижнів;
0,01-0,1 МО / мл - рівень захисту сумнівний, рекомендована ревакцинація, контроль через 4-8 тижнів;
> 0,1-0,5 МО / мл - є короткочасна захист, рекомендована ревакцинація;
> 0,6-1,0 МО / мл - є захист, рекомендований контроль через 2 роки, ревакцинацію в даний час проводити не слід (ревакцинація при концентрації антитіл вище 0,5 МО / мл може призвести до небажаних побічних ефектів);
> 1,0-5,0 МО / мл - тривалий захист, контроль мінімально через 5 років;
> 5,0 МО / мл - тривалий захист, контроль мінімально через 10 років.