Діагностика хламідіозу (Chlamydia trachomatis)

Матеріал для дослідження: урогенітальний тракт.
Термін виконання: 1 день.


Опис:
Метод якісного визначення ДНК Chlamydia trachomatis методом ПЛР.
Хламідіоз - бактеріальне інфекційне захворювання системного характеру з переважно підгострим або хронічним перебігом. Характери-зуется ураженням епітелію слизових оболонок (статевих органів, очей, органів дихальної системи).
Інфекція передається статевим, контактно-побутовим шляхом. Групу ризику складають особи, практикуючі безладні статеві зв'язки і члени сімей (особливо діти) інфікованих хламідіозом. Розміри елементарних тілець С. trachomatis дуже малі - 0,2-0,4 мкм. Це обумовлюють неповну захист статевих партнерів механічними засобами контрацепції.
Chlamydia trachomatis існує в двох формах: інфекційної (еле-тарне тільце) - метаболічно слабоактивними, пристосованої до существова-нию в позаклітинному середовищі, і вегетативної (ретикулярное тільце) - внутрікле-точної формі, метаболічно активної, що утворюється при розмноженні мотлох-дій. В результаті розподілу ретикулярних тілець всередині цитоплазматичної ва-Куола і їх перетворення в елементарні тільця формується до 1000 нових елементарних тілець. Цикл розвитку завершується як правило, загибеллю епітелію-альної клітини і виходом з неї нових елементарних тілець. При певних умовах (особливо імунітету, неадекватна терапія антибіотиками) про-виходить затримка дозрівання ретикулярних тілець і їх перетворення в еле-тарні тільця, що призводить до зниження експресії основних антигенів Chlamydia trachomatis, зменшення імунної відповіді і зміни чувствитель-ності до антибіотиків. Виникає персистирующая інфекція. Реактивация пер-сістірующей інфекції може відбутися під дією зміни імунного або гормонального статусу, травми, операції, стресу.
Інтоксикація для хламідійної інфекції не характерна. Результатом вос-палітельного процесу при хламідіозі є потовщення ураженої слизу-стій оболонки, метаплазія епітеліоцитів в багатошаровий плоский епітелій з подальшим розростанням рубцевої сполучної тканини. Останнє, як вважають, є однією з основних причин вторинного безпліддя у чоловіків і жінок в результаті інфекційного процесу хламідійної етіології. Систем-ний характер уражень (в тому числі при синдромі Рейтера) має аутоімунний-ний характер і не пов'язаний з бактеріємією. Клінічна картина інфекції, в більшості випадків, не є специфічною. Маніфестних форми мотлох-діоза у чоловіків можуть протікати у вигляді уретриту, проктиту, кон'юнктивіту, фа-ринггіта. У жінок - уретриту, цервіциту, проктиту, кон'юнктивіту, венеричною лімфогранульома. У дітей - кон'юнктивіту, пневмонії,
Найбільші діагностичні труднощі представляють безсимптомні форми. Значні терапевтичні проблеми пов'язані з ускладненнями хламідіозу. Це можуть бути: сальпінгіт, ендометрит, позаматкова вагітністю-ність, безпліддя; післяродовий ендометрит, передчасні пологи, невина-Шивані вагітності, мертвонародження, пухлини урогенітального тракту - у жінок; епідидиміт, простатит, синдром Рейтера, безпліддя.
Серологічні методи (визначення антитіл до антигенів Chlamydia trachomatis) і виявлення ДНК збудника методом ПЛР широко іспользу¬ются в діагностиці та контролі терапії хламідіозу.

Вартість аналізу на хламідіоз - від 250.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

  • мочитися 3 години до взяття матеріалу;
  • жити статевим життям менш ніж за 36 годин до взяття матеріалу;
  • застосовувати дезінфікуючі розчини;
  • використовувати антибактеріальне мило;
  • застосовувати антибактеріальні засоби або уросептики всередину;
  • жінкам застосовувати будь-які вагінальні свічки менш, ніж за 36 годин до взяття матеріалу;
  • жінкам спринцюватися;
  • жінкам здавати аналізи під час менструації;

 

показання:

  • Гостра фаза захворювання;
  • Встановлення етіології хронічного інфекційного процесу урогенний-тального тракту, в т. Ч. Його верхніх відділів, можливість виявити поодинокі молекули ДНК клітини хламідій, що не виявляються іншими ме-методами;
  • Вагітність з обтяженим акушерським анамнезом;
  • безпліддя;
  • Контроль ефективності терапії (не раніше ніж через місяць після вікон-чення прийому антибактеріальних препаратів);
  • Профілактичні скринінгові дослідження (для виключення вероят-ності безсимптомного перебігу інфекції).

Референсні значення: в нормі - «не виявлено».