Аналіз на аскаридоз (anti-Ascaris lumbricoides IgG)

• Термін виконання: 1 робочий день.
• Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.
 


Опис
Специфічні антитіла класу IgG до Ascaris lumbricoides, серологічний маркер аскаридоза.
Функції.
Аскаридоз - гельмінтоз, що викликається круглими хробаками аскаридами (Ascaris lumbricoides, струнец).
Людина, в кишечнику якого паразитують самки і самці аскарид, є єдиним джерелом інвазії. Дорослі аскариди живуть в тонкій кишці, де самки після запліднення відкладають близько 200 000 яєць на добу. Потрапляючи з фекаліями в навколишнє середовище, при сприятливих умовах яйця дозрівають протягом 10 - 15 днів і більше.

При ковтанні людиною зрілих яєць, в верхньому відділі тонкої кишки з них виходять личинки, які проникають через стінку кишки в нижню порожнисту вену, далі в судини печінки і легенів, звідки переходять в альвеоли і бронхи. У легенях вони піднімаються по епітелію дихальних шляхів в глотку і заковтується в шлунково-кишковий тракт. Після повторного потрапляння в тонку кишку вони протягом 70 - 75 діб розвиваються в дорослих паразитів, здатних продукувати яйця.

Тривалість життя дорослої аскариди досягає року, після чого відбувається її загибель і разом з калом вона видаляється назовні. Тому наявність аскарид протягом декількох років в однієї людини пояснюється тільки повторними зараженнями. Механізм передачі збудника аскаридозу фекально-оральний; шляхи передачі - харчовий, водний, побутової. Сприяє поширенню аскаридоза вживання овочів, ягід і зелені з городів, грунт яких удобрена незнешкоджену фекаліями.

У клінічному перебігу аскаридозу виділяють дві фази - ранню (міграційну) і пізню (кишкову). Перша фаза збігається з періодом міграції личинок, тоді як друга обумовлена ​​паразитуванням гельмінтів в кишечнику і можливими ускладненнями. Основними клінічними ознаками аскаридоза є симптоми ураження легень (сухий кашель, задишка, біль у грудях), субфебрильна температура, уртикарний висипання, свербіж, нездужання, слабкість, головний біль, еозинофілія до 20 - 30%, гіперлейкоцитоз. У хронічній фазі аскаридозу виникають нудота, дисфункція кишечника, болі в животі, порушення сну. Можливі ускладнення аскаридозу: панкреатит, апендицит, кишкова непрохідність.

Лабораторна діагностика кишкової стадії аскаридозу заснована на виявленні яєць аскарид при аналізі калу на яйця глист або дорослих аскарид в фекаліях після діагностичної дегельмінтизації. Але вже в ранній (міграційної або личинкової) стадії можна діагностувати аскаридоз за допомогою імунологічного дослідження - визначення специфічних антитіл до аскарид. Хоча діагноз не може бути поставлений на підставі тільки одного серологічного тестування, результати слід розглядати разом з анамнезом і клінічною симптоматикою, але рання серологічна діагностика дозволяє почати терапію до появи ускладнень захворювання. У пацієнтів з імунодефіцитами і новонароджених серологічні дані мають мало.

Вартість аналізу на аскаридоз (anti-Ascaris lumbricoides IgG) - від 200.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

Підготовка до аналізу :

Між останнім прийомом їжі і взяттям крові проходить не менше 8 годин (бажано - не менше 12 годин). Сік, чай, кава (тим більше з цукром) - не допускаються. Можна пити воду.

Показання до призначення аналізу:
Клінічні підозри на аскаридоз.

Позитивний результат:
1. аскаридоз, міграційна стадія;
2. хибнопозитивні результати (специфічність тесту 90%).
Негативний результат:
1. відсутність інфікування;
2. відсутність детектируемого рівня антитіл IgG до Ascaris lumbricoides (рання або пізня стадії, слабо виражений імунну відповідь);
3. помилково негативні результати (чутливість тесту 95%).
Сумнівний результат: рекомендується повторити тестування через 2 - 4 тижні. Якщо результат при вторинному тестуванні повторно сумнівний, результат дослідження слід трактувати як негативний.