Аналіз на Тосоплазмоз (anti-Toxo IgG кількісний)

Термін виконання: 1 робочий день.
Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.
 


Опис
Антитіла класу G до токсоплазми Гонда (Т. gondii)
Функції. Антитіла класу G виробляються на антиген токсоплазми при гострій, підгострій, хронічній та латентній формах токсоплазмозу після закінчення трьох-чотирьох тижнів з моменту інфікування. Антитіла класу G зазвичай зберігаються довічно. Вони виконують захисну функцію і запобігають в переважній більшості випадків повторне інфікування.
Особливості інфекції.

Характеристика інфекції. Збудник - Toxoplasma gondii - відноситься до найпростіших. Життєвий цикл збудника проходить всередині клітин організму-господаря. Остаточний господар паразита - заражені кішки і інші представники сімейства котячих виділяють з випорожненнями особливу форму токсоплазм - ооцити. Ооцисти стійкі в зовнішньому середовищі. Потрапили в організм проміжного хазяїна (гризуни, птахи, худоба, людина) ооцисти продовжують життєвий цикл, в м'язової і інших тканинах організму, де утворюються псевдо- і справжні цисти.

Інфікування можливо: 1. при вживанні в їжу не оброблених термічно м'ясопродуктів, дегустації сирого фаршу (псевдо- чи справжні цисти) 2. при вживанні погано промитих овочів і недотриманні санітарно-гігієнічних норм при контактах з домашніми тваринами (ооцисти) 3. від матері до плоду, в разі інфікування жінки під час даної вагітності (тахізоіти, що паразитують в макрофагах крові). При наступних вагітностях плід не інфікується. Передача збудника від людини до людини виключена! Оскільки токсопалзма ні в одній з форм не виділяється з організму людини.

При інфікуванні вагітної в першому триместрі, можливо самовільне переривання вагітності; ймовірність інфікування плода становить не більше 15%, але тяжкість неврологічних дефектів і ризик виникнення хоріоретінітов у плода вище, якщо інфекція виникла у жінки в першому триместрі вагітності. У інфікованих новонароджених вроджений токсоплазмоз часто проявляється у вигляді генералізованого ураження. У разі зараження в третьому триместрі вагітності, вірогідність інфікування плода підвищується до 65%, в цьому випадку вроджений токсоплазмоз проявляється пізно.

У осіб з нормальним імунітетом токсоплазмоз зазвичай протікає без клінічних проявів (в латентній формі). При придушенні імунітету захворювання може проявитися в гострій (найбільш важкою), підгострій або хронічній (найбільш легкої) формах. Для токсоплазмозу характерні: лімфаденопатія (особливо шийних лімфовузлів), лихоманка, біль у м'язах, головний біль, рідше - гепатомегалія і спленомегалія. Можливе ураження практично будь-якої системи органів. У периферичної крові виявляється анемія, лейкопенія, відносний лімфоцитоз, збільшення кількості еозинофілів. Гостре перебіг токсоплазмозу в осіб зі зниженим імунітетом токсоплазмоз загрожує розвитком енцефаліту, менінгоенцефаліту, базального арахноидита.

Провідну роль в розпізнаванні токсоплазмозу грає лабораторна діагностика. При обстеженні вагітних жінок первинна інфекція визначається по збільшенню титрів специфічних антитіл в 3 і більше разів. Виявлення в крові вагітної специфічних IgM і наростання титрів IgG підтверджує первинне зараження токсоплазмозом. Такі вагітні, незалежно від наявності або відсутності клінічних проявів, підлягають терміновому лікування з метою профілактики зараження плода.

Визначення IgM грає вирішальну роль при постановці діагнозу токсоплазмозу у новонароджених, оскільки специфічні IgG, на відміну від IgM, можуть передаватися плоду від матері. Висока чутливість аналізу дозволяє діагностувати ранні стадії захворювання, що особливо важливо для пацієнтів з імунодефіцитами і для немовлят, у яких рівень антитіл в крові, як правило, дуже низький.

ВАЖЛИВО! Токсоплазмоз входить до групи TORCH-інфекцій (назва утворена початковими буквами в латинських назвах - Toxoplasma, Rubella, Cytomegalovirus, Herpes), що вважаються потенційно небезпечними для розвитку дитини. В ідеальному випадку проконсультуватися з лікарем і пройти лабораторне обстеження на TORCH-інфекції жінці потрібно за 2-3 місяці до запланованої вагітності, оскільки в цьому випадку буде можливість зробити відповідні лікувальні або профілактичні заходи, а також при необхідності в майбутньому порівняти отримані результати досліджень до вагітності з результатами обстежень під час вагітності.

Вартість аналізу на Тосоплазмоз (anti-Toxo IgG кількісний) - від 220.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

Підготовка до аналізу:

Між останнім прийомом їжі і взяттям крові проходить не менше 8 годин (бажано - не менше 12 годин). Сік, чай, кава (тим більше з цукром) - не допускаються. Можна пити воду.

Показання до призначення аналізу:
• Скринінгове обстеження до і під час вагітності;
• Лимфаденопатия під час вагітності, якщо імунітет до токсоплазми що раніше не досліджувався;
• Віч інфекція;
• Імунодефіцитні стану;
• Лимфаденопатия неясною природи;
• Гепато-спленомегалія неясною природи;
• Лихоманка неясної природи;
• Повторне дослідження при отриманні сумнівного результату під час первинного обстеження вагітної.

Перевищення референсних значень:
• Імунітет до токсоплазмозу. Підвищення титру антитіл більш ніж на 30% при повторних дослідженнях свідчить про активацію інфекції, зниження титру антитіл відповідає позитивній динаміці.
В межах референсних значень:
• Експозиції до Toxoplasma gondii не було;
• Немає достатнього рівня антитіл для запобігання від хвороби при експозиції до Toxoplasma gondii;
• раняя стадія інфекції (перші два тижні після інфікування).
Дивіться також: Антитіла до токсоплазми класу IgM і Лабораторні дослідження під час вагітності (інфекції).