Аналіз на Антитіла до рецептора ТТГ

• Термін виконання: 1 робочий день. .
Де можна здати: Даний аналіз Ви можете здати в будь-якому медичному офісі Діасервіс.

 

Рецептори тиреотропного гормону  - мембранні структури тиреоцитов. Вони специфічно пов'язують ТТГ гіпофіза і забезпечують реалізацію його біологічної дії. Підвищення рівня антитіл до рецептора ТТГ (АТрТТГ) спостерігається при хворобі Грейвса (дифузний токсичний зоб). АТрТТГ можуть симулювати ефекти ТТГ на щитовидну залозу, активуючи механізми, які ведуть до збільшення вироблення і вивільнення гормонів щитовидної залози - Т4 і Т3.

Антитіла до цих рецепторів є гетерогенними за своїм характером, таким чином, вони можуть проявляти як стимулюючий, так і гальмівну дію, але в цілому переважає стимулююча дія. АТрТТГ виявляється у 80% пацієнтів з нелеченной хворобою Грейвса. Рідше їх можна виявити і у людей з тиреоїдитом Хашимото, і у пацієнтів з первинною мікседемою.

Дослідження АТрТТГ необхідно проводити перед початком лікування ДТЗ, перед переходом на підтримуючу терапію, скасуванням терапії. Збереження або наростання рівня АТрТТГ - ризик рецидиву тиреотоксикозу, додатковий фактор у виборі хірургічного методу лікування.

Високий титр антитіл до рецептора ТТГ (> 10-15 МО / л) корелює з тяжкістю і несприятливим перебігом хвороби,> 46 МО / л визначає хворих, які не мають шансів на тривалу ремісію. Падіння титру АТрТТГ менш ніж на 50% за 6 місяців лікування антитиреоїдних препаратів свідчить про низьку ймовірність отримання тривалої ремісії. Так як АТрТТГ відноситься до класу IgG, то можлива трансплацентарний передача від матері до плоду. Якщо пацієнтки з хворобою Грейвса мають підвищений рівень антитіл до рецептора ТТГ в 3 триместрі вагітності, то плід наражається на ризик розвитку неонатального гіпертиреозу.

Вартість аналізу на Антитіла до рецептора ТТГ - від 490.00 грн.

* Зазначена ціна, дійсна тільки для г. Запорожье. Ціни, актуальні для Вашого регіону, будь ласка, уточнюйте за телефонами: (093) 111-03-03

  • тиреотоксикоз під час вагітності;
  • диференціальна діагностика дифузного токсичного зобу і різних варіантів деструктивного тиреотоксикозу;
  • субклінічний тиреотоксикоз у поєднанні з дифузним зобом;
  • ендокринна офтальмопатія на фоні еутиреозу;
  • багатовузловий токсичний зоб з «гарячими» вузлами;
  • диференціальна діагностика неонатального гіпотиреозу, індукованого материнськими антитілами при еутопіческой локалізації щитовидної залози;
  • диференціальна діагностика неонатального тиреотоксикозу (тиреотоксикоз за рахунок трансплацентарной передачі АТ-рТТГ з можливим ураженням щитовидної залози плода).

Підвищення рівня

  • Дифузний токсичний зоб (хвороба Грейвса) в 85-95% випадків;
  • інші форми тиреоїдитів